Soubory NFO mohou být použity k poskytnutí dat pro video soubor v Kodi nebo ovlivnění chování hledání scraperu. Jsou užitečné v případě, že informace stažené z webových stránek neodpovídají video souboru nebo data pro daný soubor neexistují.

V okamžiku skenování, ve výchozím nastavení, pokud složka médií obsahuje správně nazvaný *.nfo soubor, Kodi načte *.nfo soubor a pokusí se buďto, v případě že soubor obsahuje XML data, získat meta-data přímo ze souboru, nebo analyzuje data pro přímý URL odkaz na scraper. Toto umožnuje Kodi přeskočit normální vyhledávací procedury; je to užitečné pokud informace o souboru nejsou dostupné na stránkách scraperu nebo kriteria pro shodu souboru pro daný soubor selžou.

Po tom co jsou NFO soubory nasnímané do knihovny, NFO soubor se už nadále nepoužívá a slouží jen jako záloha. Pokud provedete změny v NFO souboru, musíte obnovit vstup pro danou knihovnu aby se změny projevily v Kodi.

Kodi také obsahuje Local-NFO-only (pouze místní NFO) mód, pro případ, kdy potřebujete přidat video do knihovny. Tento mód je zapotřebí jen tehdy pokud chcete zabránit online vyhledávání pro videa, které postrádají NFO soubory.


Získání NFO souboru

1 Vytvoření .NFO souboru
- doporučuje se mít NFO soubory jen tam kde je to potřeba
- vytvořte textový soubor v textovém editoru (e.g. notepad) s totožným názvem jako název video souboru (pokud josu všechna videa v jednom adresáři, v případě, že každé video má svoji složku, umístěte .nfo soubor zde a na názvu nezáleží). Přípona musí být .nfo (e.g. Alien_English.DTS.1080p.x264.nfo)

2 Export .NFO souboru
- nejdříve musíte mít všechna videa nasnímané v knihovně
- potom potřebujete exportovat vaši knihovnu jako sérii samostatných .NFO souborů. Jděte do Nastavení > Video > Knihovna a vyberte exportovat knihovnu. Ujistěte se že vyberete možnost pro samostatné soubory. Vytvoří se hrstka .NFO souborů, jeden pro každý video soubor a budou vloženy do adresářů kde jsou filmy uloženy.
- jakmile máte soubory .NFO, bude zapotřebí je otevří pro všechny série videí a přidat k nim nějaké info

Jakub Strmeň

Jakub Strmeň

Spoluzakladatel a šéfredaktor, překladatel a miluje počítačové hry :-)

 • Komentáře nenalezeny
Powered by Komento

Naše projekty

 • Sledujte náš youtube kanál

  Přihlášení

  G+ Stránka

   

  Poslední komentáře

  Android

  Diaľkové ovládania pre KODI: 10. Záver

  Otestovali sme 9 rôznych aplikácii na ovládanie Kodi centra. Možno sa pýtate, ktorá je najlepšia. Je veľmi ťažké vybrať len jednu. Veľmi to závisí od požiadaviek užívateľa, čo očakáva od aplikácie.

  Julius Antal

  Julius Antal

  Občasný prispievateľ, užívateľ androidu a tester aplikácii.

  Číst dál...

  Windows

  test webu

  Návod je zaměřen na běžné uživatele, kteří nemají žádné předchozí zkušenosti s instalací KODI, článek by měl pomoci všem začínajícím uživatelům nainstalovat mediální přehrávač KODI. Od čtenáře se očekává pouze zvládnutí rutinních úkonů (kopírování souborů, stahování souborů).

  Maceček Richard

  Maceček Richard Google Plus

  Zakladatel a tvůrce centerko.cz, šéfredaktor, miluje "Inteligentní" chytré domácnosti.

  Číst dál...

  Mac OS

  KODI na OS X

  Z KODI se stal nejuniverzálnější systém pro přehrávání videí, hudby a fotografií. Každý si může stáhnout a nainstalovat KODI na Windows, Linux a OS X, jedná se totiž o free open-source aplikaci.

  Maceček Richard

  Maceček Richard Google Plus

  Zakladatel a tvůrce centerko.cz, šéfredaktor, miluje "Inteligentní" chytré domácnosti.

  Číst dál...

  Linux

  [Návod] Instalaci Linuxu Mint 17 Mate

  Dnes si ukážeme instalaci Linuxu Mint 17 Mate 32 bit verzi.

  Číst dál...