Vybrali jsme dva nejzajímavější minipočítače, které můžou sloužit nejen k práci ale i zábavě. A nejen k hraní her, ale i na sledovaní filmů a serialů v nejvyšší 4K kvalite pomocí KODI mediálního centra.

728x90

Gigabyte Brix Gaming UHD pro hráče

Další minipočítač představila firma Gigabyte, jedná se o tzv. barebone, kde uživatel muže zvolit některé komponenty, v tomto případě SSD disk do M.2 slotu a osazení operační pamětí. K dispozici jsou dva sloty DDR4. Model s označením BNi7HG4, je určený především pro hráče. Počítač obsahuje výkonný procesor Core i7 z řady Skylake-U z mobilních modelů. Obsahuje klasickou desktopovou grafiku GTX 950. Tento minipočítač má hezkou skříň, je z hliníku a je vyšší než ostatní mini počítače, samozřejmě je to kvůli desktopové grafické kartě. Jeho rozměry jsou 220 × 110 × 110 mm. Určitě i tento model se dostane na náš trh, můžeme ho očekávat v obchodech na podzim. O ceně zatím nemáme informace.

 

Základní specifikace:

CPU: Core i7 z řady Skylake-U

RAM: 2 x DDR4, 2133 mHz

GPU: NVIDIA GeForce GTX 950M

ROZMĚRY: 225mm x 203mm x 128mm

Výstupy: 3 mini DisplayPort, HDMI, 3 x USB 3.0, 1 USB 3.1 Typu C, 1 USB 3.1 Typu A, Gigabit

Ethernet, Mikrofonový a sluchátkový jack.

 

 Brix P 1

vWG3VLg

Minipočítač s vodním chlazení.

Zotac Magnus EN980 je minipočítač, který využívá běžné desktopové komponenty, je na něm zvláštní to, že pro chlazení komponentů využívá vodní chlazení. Tento mini počítač pohání procesor Intel Core i5-6400 a desktopová grafika Nvidia GTX 980. Disponuje dvěma HDMI výstupy a dvěma DisplayPorty 1.2, taky najdeme jedno USB 3.1 typu C, ještě jeden USB 3.1 a 4 x USB 3.0. Pro připojení sítě – internetu poslouží dva rychlé gigabitové konektory (1000Mbps Ethernet). Najdeme i čtečku paměťových karet 3-in- 1 card reader (SD/SDHC/SDXC UHS II) a 3.5 mm vstup a výstup na předním panelu. Umožňuje i bezdrátové připojení k sítí skrz rychlé Wifi 802.11 ac/b/g/n a Bluetooth 4.0. Tento malý počítač je připravený pro vritualní realitu. Počítač se bude prodávat ve třech verzích, Záklandí verze neobsahuje RAM a Disk, ve verzi Home je předistalovaný Win10 Home, 1TB HDD a 120gb SSD v M.2 slotu a najdeme taky 8GB RAM. Poslední verze PLUS, je stejná jako Home, rozdíl je, že neobsahuje operační systém. O ceně zatím nemáme informace.

 

Základní specifikace:

CPU: Intel Core i5-6400 (quad-core 2.7GHz, up to 3.3GHz)

RAM: 2 x DDR3L-1600 SODIMM Slots (max - 16GB)

GPU: NVIDIA GeForce GTX 980 w/ 4GB GDDR5

HDD: 2.5“ SATA 6.0Gbps HDD/SSD

ROZMERY: 225mm x 203mm x 128mm

NAPAJENÍ: 2 x 19.5V/180W

Podrobný seznam specifikací najdete na stránkách výrobce, zde.

 

ZDROJ: Gigabyte, Zotac

Maceček Richard

Maceček Richard Google Plus

Zakladatel a tvůrce centerko.cz, šéfredaktor, miluje "Inteligentní" chytré domácnosti.

 • Komentáře nenalezeny
Powered by Komento

Naše projekty

 • Sledujte náš youtube kanál

  Přihlášení

  G+ Stránka

   

  Poslední komentáře

  Android

  Diaľkové ovládania pre KODI: 10. Záver

  Otestovali sme 9 rôznych aplikácii na ovládanie Kodi centra. Možno sa pýtate, ktorá je najlepšia. Je veľmi ťažké vybrať len jednu. Veľmi to závisí od požiadaviek užívateľa, čo očakáva od aplikácie.

  Julius Antal

  Julius Antal

  Občasný prispievateľ, užívateľ androidu a tester aplikácii.

  Číst dál...

  Windows

  test webu

  Návod je zaměřen na běžné uživatele, kteří nemají žádné předchozí zkušenosti s instalací KODI, článek by měl pomoci všem začínajícím uživatelům nainstalovat mediální přehrávač KODI. Od čtenáře se očekává pouze zvládnutí rutinních úkonů (kopírování souborů, stahování souborů).

  Maceček Richard

  Maceček Richard Google Plus

  Zakladatel a tvůrce centerko.cz, šéfredaktor, miluje "Inteligentní" chytré domácnosti.

  Číst dál...

  Mac OS

  KODI na OS X

  Z KODI se stal nejuniverzálnější systém pro přehrávání videí, hudby a fotografií. Každý si může stáhnout a nainstalovat KODI na Windows, Linux a OS X, jedná se totiž o free open-source aplikaci.

  Maceček Richard

  Maceček Richard Google Plus

  Zakladatel a tvůrce centerko.cz, šéfredaktor, miluje "Inteligentní" chytré domácnosti.

  Číst dál...

  Linux

  [Návod] Instalaci Linuxu Mint 17 Mate

  Dnes si ukážeme instalaci Linuxu Mint 17 Mate 32 bit verzi.

  Číst dál...