KODI je oceňovaný, zdarma a volně přístupný program, které se dříve jmenovalo XBMC.
Od verze 14 se o jmenuje „Kodi“.

KODI je mediální přehrávač a zdroj zábavy, který může být nainstalován na Linux, OSX, Windows a Android systémech. Disponuje uživatelským rozhraním pro snadné používání s televizory a dákovými ovladači. Umožnuje přehrávání a prohlížení vězšiny videí, hudby, podkresů a jiných digitálních souborů z místního a síťového uložiště nebo Internetu.

Angličtiny znalý uživatelé mohou najít další informace na oficialních stránkách.

Historie

XBMC vznikl v roce 2002 jako XBox Media Center, odtud zkratka XBMC. Původně totiž běžel na prvním Xboxu Microsoftu. Později se z XBMC stal mediální "univerzální" systém, který může být nainstalován na Linux, OSX, Windows a Android, OSX, běží i na počítačích Raspberry Pi.

KODI


HUDBA

KODI dokáže přehrát všechnu Vaši hudbu včetně *.mp3, *.flac, *.wav a *.wma formátů. Má intuitivní rozložení, umožňuje značení a má chytrý play list pro absolutní kontrolu vaši hudební sbírky.


FILMY

KODI přehrává také video. Podporuje všechny hlavní video formáty včetně streamovaných online médií. KODI zvládne vkládání, procházení a přehrávání Vašich filmových kolekcí bez potíží.


TV pořady

knihovna TV pořadů podporuje prohlížení jednotlivých epizod a sérií s plakáty nebo transparenty. Zobrazuje značky "zhlédnuto", popisky pořadu a herců. Ideální pro udržení přehledu o Vašem postupu.


OBRÁZKY

Vkládání obrázků a procházení v různých náhledech, pouštění prezentací, řazení nebo filtrování. Vše za pomocí Vašeho dálkového ovládání.


PVR

KODI Vám umožňuje sledovat a nahrávat živé TV přenosy, to vše pomocí grafického uživatelského rozhraní. Pracuje s množstvím populárních serverů jako MediaPortal, MythTV, NextPVR, Tvheadend a další.


Zásuvné modely (doplňky)

Skutečná síla KODI přichází z velkého výběru uživateli vztvořených modulů, které jsou dostupné z repozitářů. Zde jsou moduly pro populární webové služby, aplikace a skripty.


Webové rozhraní

Manipulace s KODI prostřednictvím vzdáleného rozhraní JSON-RPC poskytuje spoustu možností pro dálkové ovládání, webové prohlížeče a nástroje třetích stran přinést KODI na další uroveň


UPnP

S UPnP compatibilitou můžete streamovat a přehrávat z jedné instance KODI do druhé a jakéhokoliv UPnP kompatibilního zařízení u vás doma.


Ovládače

S podporou tisícovky dálkových ovládání, CEC-kompatibilních TV, nebo jedním z nových Smartphonů a Tablet aplikací KODI dovoluje ovládat vaše média jak chcete.

Reklama

Volny prostor

Naše projekty

 • Sledujte náš youtube kanál

  Přihlášení

  G+ Stránka

   

  Poslední komentáře

  Android

  Diaľkové ovládania pre KODI: 10. Záver

  Otestovali sme 9 rôznych aplikácii na ovládanie Kodi centra. Možno sa pýtate, ktorá je najlepšia. Je veľmi ťažké vybrať len jednu. Veľmi to závisí od požiadaviek užívateľa, čo očakáva od aplikácie.

  Julius Antal

  Julius Antal

  Občasný prispievateľ, užívateľ androidu a tester aplikácii.

  Číst dál...

  Windows

  test webu

  Návod je zaměřen na běžné uživatele, kteří nemají žádné předchozí zkušenosti s instalací KODI, článek by měl pomoci všem začínajícím uživatelům nainstalovat mediální přehrávač KODI. Od čtenáře se očekává pouze zvládnutí rutinních úkonů (kopírování souborů, stahování souborů).

  Maceček Richard

  Maceček Richard Google Plus

  Zakladatel a tvůrce centerko.cz, šéfredaktor, miluje "Inteligentní" chytré domácnosti.

  Číst dál...

  Mac OS

  KODI na OS X

  Z KODI se stal nejuniverzálnější systém pro přehrávání videí, hudby a fotografií. Každý si může stáhnout a nainstalovat KODI na Windows, Linux a OS X, jedná se totiž o free open-source aplikaci.

  Maceček Richard

  Maceček Richard Google Plus

  Zakladatel a tvůrce centerko.cz, šéfredaktor, miluje "Inteligentní" chytré domácnosti.

  Číst dál...

  Linux

  [Návod] Instalaci Linuxu Mint 17 Mate

  Dnes si ukážeme instalaci Linuxu Mint 17 Mate 32 bit verzi.

  Číst dál...